Life goes on --> Aupair v USA Q&A

By Linda Taylor - 12:07:00


Prajem Vám krásnu nedeľu! Rada by som Vám popriala slnečnú ale u nás momentálne slniečko veľmi nesvieti tak neviem ako u Vás ale verím že aspoň Vy nejaké to slniečko máte. 
Na dnes som mala v pláne trošku duchaplnejší príspevok vo forme recenzie. Rozhodla som sa ho však odložiť na neskôr a dnes Vám povedať niečo Viac o programe Aupair v USA. Ja som Vám o tom písala už minulí rok keď som plánovala vycestovať cez StudentAgency no bohužiaľ sa mi nepošťastilo pri hľadaní rodiny a tak som bola vyslaná na krásne ročné dobrodružstvo do Veľkej Británie. 

Ako sa vraví, že kde je človeku dobre tam mu ten čas rýchlo letí. A presne to je môj prípad. Ešte za sebou síce nemám celý rok ale už väčšinu a ten čas tu ubehol neuveriteľne rýchlo. V anglicku sa cítim už ako doma. To hlavne keď otvorím šuflík v skrini a vidím všetky tie ,,typické haraburdy,, ktoré sa nám doma hromadia a mne sa stihli nahromadiť už aj tu . Okrem toho už trafím po tme aj na WC v noci a mám presne vyrátané kde si zapnem svetlo po tme. Tiež ďalší z faktorov ktoré mi signalizujú že som sa tu zabývala ako doma. 
Pred dvomi týždňami som mala s mojou rodinou debatu o mojom predĺžení a po dlhom uvažovaní som sa rozhodla predsa len pre zmenu a to opäť skúsiť Aupair USA. 
Od doby čo som ra rozhodla opäť hľadať rodinu v USA už ubehla nejaká doba. Mám za sebou vyplnenie prihlášok, interview a už som bola aj prijatá do programu a momentálne som vo fáze ,,matchingu,, keď sa mi hľadá rodina. Oproti minulému roku to ide oveľa lepšie. Ozvalo sa mi už 5 rodiniek. Dve z Virgínie a 3 z New Yorku. Rodiny z Virgínie ma neočarili . Taktiež ako aj dve rodiny z New Yorku. Tretia sa mi páčila avšak som musela dlho čakať na ich odpoveď ktorej som sa do dnes nedočkala tak som ich vymazala aby ma mohli opäť vidieť aj ostatné rodiny. Vždy môžem byť v kontakte iba s jednou rodinou. Takže ak sa nejakej rodine páčite ona si Vás ako keby uzavrie pre seba a zatiaľ Vás iné rodiny nevidia. AK sa Vám rodina nepáči tak si ju môžete vymazať a ste znovu prístupné. 
Čo sa týka pohovorov mala som skype už s jednou rodinkou konkrétne z Virgínie. Rodinka vyzerala byť super ale zrovna som mala notebook mimo prevádzky tak sa mi nedalo volať z ich momentálnou aupair a tak nejak sa to celé domotalo že sme už neostali v kontakte. 
Už sa neviem dočkať na ďalšie rodinky a určite Vás budem ohľadom výbere rodín bližšie informovať. 
Nakoniec pridávam ešte odpovede na otázky ktoré ste mi písali na Facebooku ohľadom Aupair. Otázky mi môžete stále písať a ak sa nezbierajú hodím ich na blog alebo natočím video. 

Ako sa cítiš v cudzej rodine?
Na jednej strane moja momentálna rodina už pre mňa cudzia nie je ale stále to nie je domov. Prijali ma však ako člena rodiny a nemáme medzi sebou žiadne problémy takže sa tu cítim až príliš dobre. Starajú sa o mňa , zaujímajú sa o mňa , dokonca mi pomáhajú pri výbere novej rodiny a vždy mi so všetkým pomôžu. 
Samozrejme s bývaním v cudzej rodine mám občas aj problémy. A to obzvlášť ráno keď neberú ohľad na to že spím a hlavne decká po sebe kričia. Vtedy nemôžem len tak zakričať z postele aby stíchli aj keď občas mám naozaj na mále. 

Aký máš pocit z pobytu v USA
No z pobytu ešte žiadny nakoľko tam nie som ale priznám sa trošku sa bojím , Predsa len idem do úplne novej krajiny, medzi nových ľudí , nové pravidlá a už to nie je len 2 hodiny lietadlom domov. Okrem toho teraz cestujem domov pomerne často respektíve sa často vidím s rodičmi nakoľko aj oni ma prišli pozrieť. V USA už na Vianoce domov nepôjdem a strávim ich tam takže budem prvý krát mimo rodiny celý rok .

Kam by si išla robiť Aupair okrem USA a Anglicka?
Veľmi ma láka Írsko, Škótsko, Španielsko a tiež Dubai . Okrem toho by som si vedela predstaviť aj Aupair v Rakúskych Alpách ale to iba na nejakú kratšiu dobu ako na rok. 

Vymenila by si zahraničie za Slovensko ?
Určite áno. Zahraničie ponúka oveľa viac možností.

Na základe čoho vyberáš rodinu?
No V prvom rade na základe rodiny. Informácie o rodine a pracovné povinnosti. Ďalej podľa možností ktoré rodina ponúka pre Aupair (vlastné auto, private bathroom atď.) Veľa spraví aj lokalita. Napríklad ku rodine do takého Washingtonu by som určite neišla. Ako krajina ma to vôbec na život neláka .

A nakoniec otázka na Vás.
Trúfli by ste si vycestovať do zahraničia ako Aupair?:)

 • Share:

You Might Also Like

8 komentárov

 1. Za každý článek tohoto typu jsem moc vděčná! Sama jsem už asi měcíc ozohodnutá že jakmile budu mít 18 vyrazím do Ameriky jako AUPAIR (ikdyž je mi 14, mám v tom jasno). Začala jsem se teď víc zajímat o Angličtinu a momentálně mám před sebou kurzy Angličtiny a potom Oxfodské zkoušky! Doufám že mi to dobře dopadne!

  Super článek, moc se mi líbí. Učitě bych chtěla více takovýc článků abych našla inspiaci a další infomace!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Momentálne už presne viem aké to je byť v cudzej rodine keďže nedávno som si to skúsila a musím s tebou uplne súhlasiť :) Bolo to síce iba na týždeň ale takých užasných ľudí som nestretla za celý život. A ako aupar by som určite skúsila, veď všetko treba skúsiť kým sme mladý :D neviem síce ako by to dopadlo ale tak po škole aj plánujem robiť aupair takže uvidím ako sa zadarí...každopáne som rada že otom píšeš články a lepšie nám to približuješ ten život v cudzine :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vďaka tvojím článkom o Aupair by som sa takisto ako staršia chcela vybrať do sveta a vykúšať si aké to je:)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. áno, určite by som chcela niečo také ako Aupair vyskúšať :3 aa už len preto, ako nám to tu na blogu umožňuješ vidieť ako čo a kde prebieha :) skvelý článok (:

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Chcela by skúsiť aupair alebo výmenný pobyt takže pravdepodobne ano :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Cez akú agentúru ideš? :) ja by som si trúfla, ale bála by som sa, či by som nedostala zlú rodinku :)

  vikibatalik.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ano, chtěla bych to moc zkusit, ale musela bych ještě hodně potrénovat jazyk, protože si v něčem nejsem dostatečně jistá.
  Stačila ti angličtina, kterou ses učila ve škole nebo jsi chodila na nějaké kurzy a jazykové školy? :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Idem v utorok ako au-pair do Belgicka na cely rok. Vzala som hned prvu rodinu, tak dufam, ze sa v nej tiez coskoro zacnem citit ako doma.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)