Veci, na ktoré si počas života v Anglicku (ne)zvyknem...?

By Linda Taylor - 11:34:00


Ahojte slečny. Dnes opäť s random článkom ktorý plánujem napísať už dlhšie. Zatiaľ som o živote v Anglicku písala len v dobrom , ono úprimne inak sa o živote tu písať ani nedá ,ale tak ako všade aj tu sa nájdu chybičky krásy. Nebudem písať o veciach ako zlé zdravotníctvo (aj keď ošetriť by som sa tu asi nedala) , ale skôr o banálnych veciach s ktorými sa stretávam v dennom živote a neraz som sa nad nimi pozastavila. Ták poďme na to :)

1. Autá jazdiace po ľavej strane
Okrem červených, poschodových autobusov, zistíte pri pohľade na cestu že ste v Anglicku aj podla toho že autá jazdia po ľavej strane. Hneď prvý deň ako som prišla a išla nastúpiť do auta som sa nahrnula k pravým dverám a po pohľade hostmom ma napadlo že musím ísť z opačnej strany. Jazda bola miestami pre mna stresujúca pretože som neraz mala pocit že narazíme. Nejako som jazdeniu v ľavo nevenovala pozornosť až dovtedy.... dovtedy kým ma skoro nezrazilo auto. Kedže autá jazdia po ľavej strane, aj cez prechody pre chodcov treba pozerať do opačných strán. Na túto vec som prišla hneď po svojom spomínanom prechode, zvyknúť som si zvykla, ale sem tam na to ešte zabudnem...

2.Schránky vo dverách
Vo filmoch som vždy obdivovala schránky vo dverách a to ako listy pristávajú na rohožke. Prišlo mi to praktické a pohodlné že človek nemusí chodiť von do schránky a snažiť sa vytiahnuť poštu bez toho, aby musel schránku odomknúť. Pohodlnejšie to je , to áno ale... nie keď vonku prší Vy vtrhnete dnu čo najrýchlejšie a prvé čo spravíte je ,že s tými mokrými topánkami stupíte rovno na všetku tu poštu a tá sa po zvyšok dna suší na radiátore...

3. Oheň alebo ľad?
Z názvu asi neviete o čo ide ale reč je o umývadlách. V anglicku sú dosť ,,populárne,, umývadlá s dvomi kohútikmi . A áno z jedného tečie studená voda a z druhého teplá voda. To že každý kohútik je na druhej strane umývadla, hovoriť asi nemusím a taktiež ani o tom, že zo studeného kohútika niekedy čakám že vypadne aj ľadová kocka, vzhľadom na teplotu vody a z druhého tečie vriaca voda. A teraz umyte si tvár v takom umývadle. Ktorí kohútik si vyberiete?

4. Nič sa neboj, tá rozbitá váza je v pohode a tie zhorené perníky sú výborné
Rozbijete pohár, zabudnete nejakú povinnosť proste spravíte hocičo zlé začo by ma na SR asi človek u kameňoval a dostanete jedinú odpoveď - Don´t worry. A takto je aj so slovíčkom Well done . Povedia vám to na všetko bez ohľadu či niečo spravíte dobre alebo zle, je to Well done. Samozrejme človek rád vidí že si cenia aj snahu ale občas stojím aj o úprimný názor...

5. I am Ahalmaden Samurejovič Habudin, Nice to meet you
Musím si úprimne povedať že čo sa týka mien, vždy som si každé meno pamätala a nemala som s tým problém . Až pokým som neprišla sem. Myslím si že som to už spomínala že žijem v študentskom meste kde je veľa prisťahovalcov. A kedže sa snažím spoznávať ľudí tak dosť často mi ľudia vravia svoje meno. Zoznámila som sa tu asi s 40 ľuďmi a úprimne? Pamätám si 4 mená. S anglickými menami problém nemám tie sú krátke , jednoduché a človek ich dosť často pozná s filmov, kníh. Ale mená ako môžete vidieť vyššie naozaj nie sú moja parketa.Tak to by bolo všetko o čo som sa chcela s Vami podeliť a na záver by som Vám ešte povedala že sa v piatok máte na čo tešiť!! Ale viac už v piatok na mojom Youtube channel :) • Share:

You Might Also Like

18 komentárov

 1. no tak ty si piča :D taketo banality tu riešiť, to fakt nemas nic ine na robote? :D v zivote som nepocul od nikoho ze by mal problem s lavou stranou jazdenia, dokonca to nieje tak len v anglicku :D ...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dovoľ mi zasmiať sa :D to že sú to banality bola pointa článku :) A nevravím o tom že mám problém s ľavou stranou jazdenia :) skús čítať medzi riadkami do budúcna :)
   A tiež netvrdím že to tak je len v UK ;)
   Prajem pekný zvyšok večera:)
   Oh a mimochodom volám sa Linda:)

   Odstrániť
  2. moc se mi líbí, že ty, anonyme, se věnuješ důležité práci, a to kritizování druhých. tato úloha už od pradávna patřila těm nejinteligentnějším a nejschopnějším členům společnosti.

   Odstrániť
 2. Super článok, ale niekedy ma hrozne iritujú gramatické chyby..ale to je len detail :D :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Haha , no viem mám s tým trochu problém snažím sa tie články po sebe čítať lenže je pravda že to len tak prebehnem s pomyslením že tam chyby nie su :D A potom ked to zverejním a čítam si to niekedy tak sa nad tým rozhoršujem :D Kludne keď niečo bije veľmi do očí môžte mi to hodiť do komentu :)
   A Ďakujem :)

   Odstrániť
 3. Nad 2. bodem mě nikdy nenapadlo takhle uvažovat, ale když nad tím tak přemýšlím něco na tom asi bude no, ale je fakt, že to vypadá na první pohled fakt hezky ty schránky ve dveřích:D A co se týče 4. bodu no na jednu stranu to asi potěší, že člověka někdo hned neseřve, ale nejspíš by mě to taky po chvíli štvalo no :D :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No ja som tiež nad tým neuvažovala z tohto hľadiska dokým som to nezažila :D Každopádne tie schránky sú nádherné :)
   Presne človeka to poteší že to berú s rezervou ale potom človek nikdy nevie čo je naozaj dobre a čo zle:)

   Odstrániť
 4. uz si si nasla aj nejakeho partnera ? Merry :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ani sa nechystas ziadneho mat ?

   Odstrániť
  2. Nie nie :) veľa času strávim v gyme a hľadám si ešte aj extra job nejaký a orkem toho chcem dosť cestovať takže by nevystal ani čas:)

   Odstrániť
 5. Ahoj :) Zaujímal by ma tvoj denný program v UK :) (možno si už o tom článok písala, len som ho nezaregistrovala). Poznám nejaké au pair, ktoré majú strašne nabitý program a ty zase toho stíhaš hrozne veľa.. Tuším tam aj chodíš do školy. Nechcem sa ti starať do súkromia, len ma to zaujíma :) :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj tento typ článku plánujem takže onedlho bude na blogu :)No onedlho nie asi skôr po novom roku pretože idem teraz domov na tri týždne :)

   Odstrániť
 6. A kde jsi v Uk? Ja Nottingham. Pisni kdyztak na blog.

  Www.style-and-smile15.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 7. mne strašne vadia tie kohútiky a hlavne, keď sú aj v sprche :D
  janesworldblog

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Rozumím Ti, přítel má příbuzné v Londýně a hrozně si stěžoval, že je nemožné nalézt Brita v Londýně, že to je tam samý "muslim". Nevím, jestli je to stále aktuální, ale četla jsem, že ve VB je nejpoužívanější mužské jméno nikoliv George nebo James, ale Muhhamed.
  Užívej VB, závidím Ti bydlení v té zemi - já poslední dobou bych ocenila změnu prostředí.

  czechivy.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Zajímavý článek :) Mně náhodou přišel docela praktický a poučný, třeba to o schránkách ani kohoutkách jsem nevěděla.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)