Kedy ste naposledy....?

By Linda Taylor - 4:02:00
...poslali dopis? Či už dopis, pohľadnicu alebo nejaké to prianie. Budem úprimná ,ale posledných 5 rokov som nič také neurobila. Ako väčšinu ľudí, aj mňa ovládli sociálne siete, kde je jednoduchšie napísať správu s venovaním alebo počas Vianoc je populárne pridať fotku s venovaním a označiť svojich priateľov. 
Pred pár dňami som na jednom blogu natrafila na krásne home-made pohľadnice a v tom momente som vedela aký je môj plán na víkend. Potrebné veci som v obchodoch nenašla ale zato som natrafila na tieto krásne Vianočné priania. Ani sekundu som neváhala a hneď boli moje. Teraz už iba čakám kým si spravím doma všetky povinnosti a šup šup do vypisovania. Nesmierne sa na to teším pretože sa konečne naladím na Vianočnú atmosféru.

Okrem toho že týmto poteším svojich blízkych, by som rada potešila aj dvoch svojich čitateľov. A preto ak máš rád/a môj blog a si pravidelný čitateľ môjho blogu cez GFC a máš záujem o takéto prianie s venovaním stačí ak do komentáru napíšeš kedy si naposledy poslal list, prianie, pohľadnicu a pripíšeš svoj email. V priebehu ďalšieho týždňa si vyberiem dve z Vás ktoré tieto priania dostanú :)
Tak ... Kedy ste naposledy poslali list?:)


 • Share:

You Might Also Like

16 komentárov

 1. Ja si ani nepamätám kedy som niečo také poslala, čo je určite smutné. Ale cez Vianoce budem v Anglicku, tak určite chcem poslať kamarátkam, ale aj rodine pohľadnicu, pretože v ich Card Shops majú úžasné priania a pohľadnice. Je škoda, že čím ďalej menej a menej ľudí posiela či už listy, priania alebo pohľadnice.
  sipkovajanka@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ja asi pred týždnom kamarátke :3 ona býva pri Košiciach a ja pri Prievidzi :) od leta si stále posielame dopisy :33 jasné píšme si aj na FB :) ale viac si posielame listy :3 píšeme si do nich všetko to čo by sme si aj Fb, ale takto je originálnejšie a pred nedávnom som písala aj kamarátke do Nemecka list :3 <3 tento týždne by mi mal prísť od nej list a potom jej ja pošlem hneď aj darček vianočný darček :3 matka28300@azet.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Fuuu, veruže už to bude pekných pár rokov, čo som naposledy niekomu posielala list či pohľadnicu. Spomínam si, že v detstve sme si pravidelne písali listy s kamarátkou a vždy som ich rada čítala. Potom som si ešte vymenila pár dopisov s kamarátom z druhého konca Slovenska. Malo to ozaj svoje čaro. Tešila som sa ako si v schránke nájdem novú obálku a že sa dozviem, ako sa majú moji priatelia. A tiež vždy keď prišli sviatky, nakúpila som zo desať pohľadníc, vypísala ich a tešila sa ako urobia radosť babičke a ostatným členom rodiny. Myslím, že ich babka má doteraz niekde odložené. Pamätám si ako som jej z tábora posielala pohľadnicu s motívom veselej rodiny ježkov na opekačke. :-) Ach, ako ten čas letí, doba je stále modernejšia a rýchlejšia a na ozajstné medziľudské vzťahy sa akosi zabúda. Je to smutné, preto oceňujem, že si sa rozhodla trochu túto tradíciu oživiť. Skutočne krásny nápad, asi urobím to isté. Vďaka za inšpiráciu :-)

  sueandcolours@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pf, list, ktorý som naposledy písala, som písala už veľmi dávno, alebo teda takto, ak sa nepočítajú "romantické" tajné odkazy na matematike v druhom ročníku základnej školy, tak som asi nenapísala žiaden :) no pohľadnice píšem dosť často :) keďže zbožňujem cestovanie a VŠETKO s tým spojené pohľadnice kupujem všade, som schopná kúpiť pohľadnicu aj na letisku alebo vlakovej stanici kde som asi 20 minút a čakám na ďalší spoj do svojho cieľa :) taktiež je veľká časť mojej rodiny v zahraničí a čas plynie veľmi rýchlo, bohužiaľ nemám možnosť popriať im osobne tak kúpim pohľadnicové prianie, ktoré má síce veľmi málo miesta na moje myšlienky no aj tak je to osobnejšie a cennejšie ako správa na facebooku so zlou diakritikou :)
  sasa242@centrum.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tradícia písania pohľadníc u nás ešte nevypŕchla. Na Vianoce či Veľkú noc rozposielame priania celej rodine. Ale to hlavne rodičia. :) Ja som listy nepísala do minulého roku. Moja sestra, s ktorou mám blízky vzťah odišla na 2 mesiace do Španielska. Samozrejme, skypeovali sme stále, písali na facebooku. :) Ale.. Byť na jej mieste, tak by ma potešil LIST. Tak som jej ho napísala. Opísala som jej, ako je to doma, priložila pár obrázkov a fotiek. Sestra sa samozrejme potešila a odpísala :) Toto leto odišla na Maltu. Celé prázdniny som ju nevidela. Dostali sme obálku. Bolo v nej prianie pre mňa na moje meniny, čo ma nesmierne potešilo. To bol ten najkrajší list, aký som dostala..
  Myslím si, že listy sú lepšie ako hoci aká sociálna sieť aj keď to trvá dlhšie. Veď komu by sa chcelo hľadať správy z pred roka. Takto mám list položený na stolíku a hoci kedy si ho prečítam a poteším sa... Hh :)
  vreckova.d@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tak už pár rokov, možno tak 6-7. Je to síce dosť smutné že tak davno ale tak ja ako väčšina ludi dám predbost rýchlej elektroniclek pošte pred listamy... Keď som bola menšia tak som veľmi rada vypisovala pohľadnice listy a potom to dala rodičom aby to odniesli na poštu :D ale teraz v dnešnej dobe mi postači FB a ine stranky. Veľmi rada by som poslala list ale ja nemam priateľov ani rodinu nejako ďaleko, ale kebyže som niekde v zahraniči alebo rodina a priatrlia tak by som im určite poslala pohľadnicu a listy keďže tk poteši viac ako elektronicka pošta :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Každý rok posielam do Kanady a Anglicka :)
  natally267@azet.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Já píšu dopisy stále. Rodinu mám v zahraničí a všude po světě a příjde mi to mnohem lepší, jsou to vzpomínky, které si můžu uschovat. :)
  http://british-girl.blog.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Moja, to nie je dopis ale list..tak sa už nauč písať si v Anglicku asi 4 mesiace tak pochybujem ,že by si už zabudla písať..Či?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Moja :) u nás doma v rodine tomu vravíme dopis , list a podobne :) Je to pre mňa jedno a to isté :) Takže prosim nabudúce mudruj aspoň pod vlastným menom, snád sa zaň nehanbíš. Či?

   Odstrániť
 10. Ak mám byť úprimná, tak veľmi dávno. Je to niekoľko rokov dozadu, keď som bola v letnom tábore. Tam nám povedali, že ak chceme, môžme rodičom poslať list. Neváhala som a hneď som ho šla napísať. Bola som veľmi rada. No predposledný deň v tábore nám povedali, že listy sa nedoručili-.- . To vie poriadne nahnevať :( aj keď nechápem, že prečo..
  Tak ale vyrobila som list znova a osobne ho dala rodičom.
  karin.masiarcinova@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Naposledy som posielala dopis asi pred mesiacom kamarátke :)....Mňa omnoho viac poteši prianie, dopis atď. ako správa na Fb je to originálnejšie...dopis od tebe by ma veľmi potešil :3 (samozrejeme každého z nás :)) dianagedeonova@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Dopis jsem posílala vždy když jsem byla někde na dovolené a chtěla udělat někomu radost,ale v poslední době jsem posílala dopis a balíček mé kamarádce kterou jsem poznala v Česku,ovšem bydlí v Portugalsku..:) Dopis by mě od tebe moc potěšil,a ještě tak pěkný:) Na sociálních sítích to člověk napíše,zkopíruje a posílá všem ostatním. Ale v dopise se každý rozepíše a je to od srdce!
  lookwithme@seznam.cz :)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. kedy bude vyhodnotenie?

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)