London Trip

By Linda Taylor - 13:49:00
Je 5:24 a hodiny odpočítavajú poslednú minútu do budíka. A je to tu - 5:25. Čas vstávať. Dobré ráno Linda!!
Jedným očkom pozriem na hodiny a dúfam že si môžem ešte trošku prispať. V hlave si prebehnem čo všetko musím za hodinku stihnúť a tak budík vypínam a tempom, pri ktorom by sa aj Internet Explorer cítil rýchlejší, vyliezam z postele.
Cestou do kuchyne kontrolujem smskou Kláru či nezaspala a vrhnem sa do prípravy raňajok. Zoberiem umelý pohár hodím tam pár malín, banán, vločky, orechy až kým ho celý nezaplním. Závistlivo naň pozerám akoby som si na ňom ihneď zgustla ale budem musieť ešte chvíľku vydržať. 
Po rannej show v sprche vyťahujem batoh a začínam baliť od jedla až po mapy až kým nezaplním celú kapacitu. Po batohu som na rade ja a tak v rýchlosti vyťahujem zo skrine niečo pohodlné , vlasy prejdem pár krát žehličkou a pleť zjednotím s makeupom. Hodín batoh cez plece, v kuchyni si vyzdvihnem čaj a raňajky a hor sa do sveta. Je 6:15 a ja sa rútim k centru mesta . Mesto ešte spí a tak mám pocit akokeby som kráčala opustením mestom. Mám trošku časový sklz a tak sa v hlave modlím aby sa moje sny z noci nestali skutočnosťou a aby sme s Klárou vlak stihli. Nakoniec sme všetko stihli, na vlakovej stanici kúpili lístky, Klára rýchlo kúpila čaj a nasadáme do vlaku smer London.
Konečne prišiel moment kedy sa môžem pustiť do svojich raňajok a začínam skutočne ožívať. 
Po hodinke vystupujeme v Londýne a namierime si to rovno k London Eye. V starbuckse si vyzdvihnem čaj a už mi nič nebráni v ceste ku dokonalému ránu. Tento krát sme si mesto užili prázdne avšak sme si museli privstať. 
Ranná prechádzka okolo London Eye a BigBena stála za to a teraz hor sa smer TowerBridge. po pár minutách jazdy metrom konečne vystupujeme a kráčame smer Towebridge. Popri tom si vychutnávame krásnu rannú atmosféru a taktiež pohľad na poppies, ktoré sú pamiatkou na zosnulých vojakov z 1.svetovej vojny. 
S klárou máme ráno plné energie a tak si vychutnávame pózovania na fotkách o sto šesť. Ale prečo nie keď jediný kto nás vidí je bežec ktorý z času na čas prebehne okolo. Londýn bez ľudí je raj a tak si to užívame naplno. 
Máme trošku časovú rezervu ktorú vypĺňame v Starbuckse pri druhej šálke čaju a hurá smer prírodovedné múzeum. Kedže ešte stále dopíjam čaj a Klára ma už naháňa dnu tak hodím očko po vrátnikovi a ten ma pustí dnu aj so šálkou čaju. Asi zabudol na to že vo vnútri majú imitáciu zemetrasenia ale nevadí, nevyliala som až tak veľa. Po pol hodinke blúdení po múzeu a skúšaní všetkého čo sa dá otočiť, stlačiť proste vyskúšať sme konečne našli miestnosť kde sa nachádza kostra dinosaura. Áno ono je to hneď pri hlavnom vchode ale my sme vošli dnu nejakým zvláštnym vchodom , haha. V múzeu pokračujeme v našich bláznivých pózach ale už s tým rozdielom že tu sa stretávame s prvými pohľadmi ľudí. 
No dobre, múzeum sme už videli je čas na obed. Ako vychádzame z múzea, tento krát už hlavným vchodom, ďakujeme za naše nenavigačné schopnosti a za to že sme našli iný vchod dnu pretože cez ten hlavný sa ťahal rad ako sebavedomie Ibrahima Maigu cez celú šírku Londýna.  
Ani nevieme ako a už sme v metre pri Hyde parku. Kráčame von keď tu zrazu sa stratíme v čase po tom ako značka v metre WAY OUT ukazuje cestu stále dookola. Po druhom kolečku ma chytá klaustrofóbia a tak sa napätie v našej konverzácii stupňuje ale nakoniec cestu von predsa len nájdeme. 
Obed v parku pri veveričkách padol naozaj vhod a teraz hor sa na najkrajšiu časť. Nákupy. 
Ako prvé máme na zozname Harrods ale cestou stojíme v HM ku kde si kupujem novú mikinu ktorá mi padla do oka . V harrodse si vychutnávame pohľad na kolekciu od Chanela, kozmetiku od Diora a skončíme až v malej kaviarničke Laduree. Pri pohľade na tie ceny sa mi na chvíľku zastavil dych ale túžba po makrónkach v krásnej škatuľke bola silnejšia a tak si z obchodu odnášam roztomilú zelenú taštičku ktorá ukrýva doslova poklad. 
Harrods máme odškrtnutý a hor sa do Victoria Secret. Po ,,menšej,, prechádzke sme konečne dorazili aj tam. Do oka mi padlo spodné prádlo z kolekcie Pink a taktiež telové spreje ktoré sa mi pomaličky míňajú ale na čas ktorý by som strávila čakaním v rade by mi nestačil ani poriadny brunch a nie to mojich pár makroniek v škatuľke. 
V rýchlosti prebehneme Oxfordstreets ktorá nesklamala a opäť sa na nej nedalo ani pohnúť. Tento krát sme to zamierili aj do Londýnskeho Primarku kde som musela preskakovať ľudí aby som sa dostala kde som chcela . Klára tento stress nevydržala a tak mi po dvoch minútach volá že ma čaká pred vchodom. Opäť púšťam z rúk kôpku vecí a znechutená opúšťam predajnu. Úprimne ľutujem predavačov ktorí tam musia pracovať pretože je to jeden veľký bordel. 
Slnko zapadá a my kráčame cez Chinatown a hľadáme najbližšiu pobočku Wasabi kde plánujeme večeru. 
Z boxu si vyberám sushi a ako všade v Londýne si musím vystáť radu k pokladni. Po pár minútach konečne otváram box a vychutnávam si večeru počas toho ako moje telo načerpáva silu na zvyšok večera. 
Po dobrej večery, máme ešte menšiu zástavku v malej kaviarni odkial to zamierime do M&M world. Tento obchod je hotový raj na zemi a obzvlášť oddelenie kde si miešate vlastný balík.Ešte som to len uvidela a už do môjho sáčika padali všetky odtiene ružovej a bielej haha.
 Nakoniec, už iba vychutnávame Vianočnú atmosféru pri London Eye. Všade rozvoniavajú kaštany, blood beans, víno a pancakes. 
S Klárou sa na týchto romantických atmosférach smejeme ako vždy, pretože si ich zase vychutnávame bez partnerov, iba my dve, haha. 
Nakoniec porobíme pár fotiek a ani neviem ako sa sedíme vyčerpané  vo vlaku domov. 
Cesta bola dlhá , a taktiež ma dlho budú bolieť aj nožičky z tohto výletu. 
Teraz už iba ležím so slúchadlami v ušiach a šálkou horúceho čaju a vychutnávam si koniec víkendu.
Prajem vám krásny začiatok týždňa :)
 • Share:

You Might Also Like

9 komentárov

 1. Londýn je zkrátka kouzelný. Není na světě žádné město, které by mě okouzlilo víc! ♥ :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. dobré a velmi sa páči takáto pribehova verzia :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Taky bych se chtela podivat do londyna kdyz uz od nej bydlim cca 2 hodky. ☺

  Www.style-and-smile15.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Londýn je úplne dokonalý. Bohužiaľ, život tam plynie rýchlejšie, než by ste chceli. :) Každopádne, to mesto milujem! <3 <3
  Moj blog- WWW.OURLANDPS.BLOGSPOT.COM

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ten Primark na OS je čistá katastrofa, mala som plné tašky oblečenia, ktoré som si chcela ísť vyskúšať, ale keď som uvidela tie rady, tašky som položila na zem a dovidenia :D v časti Londýna, kde sme boli ubytovaní bol tiež Primark a tam sa už nakupovalo 1000x lepšie :)
  Londýn je nádherný, bola som tam v októbri na týždeň ale ten nám vôbec nestačil, je to čarovné mesto :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Fotky, a popis toho všeho mně do Londýna láká čím dál tím více :) panebože !!!

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)