I am here. Welcome in Guilford, Linda!

By Linda Taylor - 12:25:00

Hello from Guilford. Oh, ani neviem kde by som začala. Včera bol jeden z mojich najťažších dní vôbec. Nie len že som sama vycestovala do krajiny v ktorej som nikdy nebola na vlastnú päsť ale čakal ma aj let z ktorého som mala trošku strach. Bol to môj druhý let ale prvý krát som šla sama a hlavne cez medzinárodnú spoločnosť Ryanair takže sa to trošku líšilo od letu ktorý som absolvovala cestou na dovolenku s rodičmi. Čo sa týka samotného letu bolo to fajn. Aspoň zo začiatku nakoľko sa vo mne ale hromadil stres ku tomu aj let aj všetko veľmi mi klesol tlak
(nízky tlak je môj problém) a hodinu v lietadle som sedela s tým že som nevedela či budem skôr zvracať alebo odpadnem bolo to naozaj strašné. Posledných 20 minút som sedela so slzami v očiach a dýchala z hlboka aby som to vydržala. Keď sme pristáli sa to zlepšilo (alebo som to aspon prestala vnímať nakoľko som sa zaujímala o to že kde vlastne som). Po výstupe z lietadla som sa vydala s davom ľudí dúfajúc že ma dovedú až von z letiska , haha. Prešla som pasovou kontrolou, odstála si 15 minútový rad na WC, vyzdvihla batožinu a hurá pred vchod kde ma mala čakať moja Hostmom. Nakoľko sme prileteli skôr tak tam ešte nebola a tak mi hlavou behali rôzne myšlienky. Čakala som 10 minút dúfajúc že príde a ked enchodila napísala som jej sms kde som. Prešla som pár krokov od vchodu a už som ju videla ako sa prediera davom ľudí aby sa čo najrýchlejšie ku mne dostala. Stretnutie bolo fajn pre mna ale nesmierne stresujúce pretože som jej rozumela možno tak ,,Hello nice to meet you ,,. Z letiska nás čakala domov cca hodinu ale nakoľko bola doprava preplnená šli sme trošku dlhšie. Šok bol pre mňa to že ja ako spolusediaca som sedela v ľavo a aj auto išlo na ceste vždy bo ľavej strane. Neraz som sa ľakla že narazíme a potom som si to uvedomila že to tu je opačne. Cesta bola dlhá obzvlášť pretože môj tlak opäť klesol a hlava mi išla vybuchnúť. Príchod domov bol zvláštny pretože som nevedela čo môžem čakať. Zoznámila som sa s celou rodinou a čakala nás večera. Večerali sme všetci spolu za veľkým stolom a pochutnávali sme si na jahnacom mäse s dusenou zeleninou. po večery nasledovalo ešte ovocie a zmrzlina. Počas večere som sa snažila komunikovať s rodinou ale brali to tak že je to pre mna niečo nové takže ma zbytočne netýrali rozhovormi. Po večery som im priniesla darčeky z ktorých mali radosť a obzvlášť z čokolády ,,študentská pečať,,. Doslova sa o ne pobili, haha. Neskôr mi Amy a Michael zahrali an hudobných nástrojom a potom som išla volať s rodičmi. Hostmom mi všetko ukázala kde čo je, ako sa čo používa a podobne, je naozaj úžasná. Berie ma ako člena rodiny môžem jesť čokoľvek, môžem používať čokoľvek (okrem Michaleovho uteráku, haha). Neskôr prišla aj momentálna aupair ktorú som spoznala už cez skype a kecali sme spolu cez dve hodinky. Rozprávali sme sa doslova o všetkom je tak stará ako ja a je to naozaj super dievča rozumieme si takže sa na tento týždeň s ňou veľmi teším. 

Dnes mi ukázali mesto kde čo nájdem a porobili sme to čo budem robiť počas dna aj ja . Komlet práca aj s večerou nezabrala viac ako 4 a pol hodinky takže pre mňa úplne super. 
To by bolo na dnes asi všetko viac o živote v UK bude až v ďalšom článku pretože už je toto dlhé až až takže nechcem Vás zbytočne týrať s čítaním románu. 
So, see you soon ....
 • Share:

You Might Also Like

15 komentárov

 1. Odpovede
  1. Ani nevrav , myslím si že lepšie som si nemohla ani vybrať!:)

   Odstrániť
 2. Nadherne to tam je. Doufam ze se do UK taky nekdy dostanu :) preji ti, at ti tam vse vychazi :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Strašně Ti závidím!!:3
  http://olivesny.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super, nádhera:) už sa teším na ďalšie články :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Jsme rádi že jsi doletěla v pořádku:)úplně strašně krásný to tam je:) měj se tam pěkněě a těšíme se na další články:)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. krásne!:)
  len si oprav: welcome TO, ale to len malá chybička krásy :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Haha dakujem 😃 som sa na to pýtala domácich a aj ty sa potrápili s tym co je správnejšie ci welcome in alebo welcome to 😃 ale dospleli sme k tomu ze lepšie je welcome to 😃

   Odstrániť
 7. Bože Linda :))) Závisím ti :) To městečko je tak kráááásne:)
  Kolik je těm dětem o které se staráš?:O:DD

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Krásný článek!

  http://nela-prochazkova.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)