Thassos

By Linda Taylor - 5:27:00


V pozadí počujem príjemnú  hudbu ktorá ide z mestečka. Hlasy ľudí ktorí kecajú na trhovisku, prebíja krik detí ktoré sa bláznia na pláži alebo sa tešia z cukrovej vaty na trhoch . Keď si tieto zvuky odmyslím počujem jemný šum mora a zároveň zvuk ktorý vydávajú vlny bijúce o útes . Ja si len tak sedím na balkóne s vyloženými nohami a v ruke držím repelent bez ktorého by tu človek neprežil . Pri predstave že si tu užívam posledné hodiny sa mi tlači von slza . Tento ostrov ktorý je preplnený ľudmi, ale pri tom počet  obyvateľov je menší ako dedina v ktorej žijem, mi prirástol k srdcu svojou rôznorodosťou .

 Na pobreží narazíte na pláže ktoré by svojou čisto modrou vodou mohli konkurovať exotickým plážam v Karibiku , keď zájdete do mestečka objavíte pravý grécky život ktorý si zachoval svoju kultúru aj napriek prívalu turistov. Ak prejdete do vnútrozemia ste z jednej strany obklopený nebičkovo modrou vodou v kombinácii so zelením porastom a z druhej strany máte pohľad na mohutné skaly ktoré sú posiate olivovníkmi. Ak zájdete viac do vnútrozemia máte miestami pocit že ste sa ocitli na púšti a o chvíľku narazíte na les v ktorom sa ukrývajú vodopády ktoré Vám pripomínajú dovolenku na Bali. Strávila som tu večer s jedným Grékom a keď som sa ho spýtala či niekam cestujú počas leta povedal nie . Zo začiatku mi to neišlo do hlavy ale potom som pochopila že to bude tým že oni tu majú všetko, tak načo by niekam chodili však ?Tento ostrov si ma ziskal hlavne tým ze som ho spoznala hlbšie a nie len lehátka na pláži . Úprimne Vám poviem že nebyť najsvetovejšej delegátky pani Evky asi by som si ho tak neužila . Ona tu bola vždy pre nás a keď som ju čo i len videla prechádzať na jej skútri niekde naokolo hneď som mala lepšiu náladu . 

Prvé dni sme strávili na plážach a posledné dva dni mali pre mňa asi najväčšiu hodnotu . Včera sme mali jazdi na Jeepoch spojenú s menšou (opičou turistikou) . Jazda na Jeepe bola skutočne nádherná a dokonca som si to vyskúšala šoférovať aj sama ( moja mama  sa za celý ten čas bála aj nadýchnuť a sestre vytriaslo aj dušu , ale čo mňa potom hlavne že som si to vyskúšala ) . Počas jazdy sme zastavovali pri vodopádoch kde naša sprievodkyňa vybrala vždy dve trasy . Jedna bola opičia (doslova) a druhá bezpečná. Samozrejme  že ja som sa vybrala tou prvou pri ktorej sme sa doslova šplhali po skalách . Niektorí sa úplne vhodne obuli a skaly sa im v sandálkach zdolávali na nezaplatenie  ( áno, tým myslím seba ) . Ďalej sme navštívili opustenú dedinku Kastro kde sa počas roka nachádza iba jeden pán ktorý sa tam stará o kozi a o turistov . Poviem Vám, že na to že tam nežije je ta dedina v zachovalejšom stave ako niektoré u nás . Potom nasledovalo ešte par zastávok ktoré som už vnímala len tak tak nakoľko som z jazdy po skalách mala vytrasenú už aj dušu a zaprášené už aj v ušiach .Celý tento deň nás sprevádzali kozi, ktoré tu nájdete voľne pobehovať na každom kroku. Dnes sme strávili celý deň ma lodi kde sme lovili ryby ( nie nechytilo som žiadnu) , kúpali sa v otvorenom mory a skákali z najvyššej paluby priamo do mora . Kapitán lode nám pripravil najlepši obed z celej dovolenky grécke jedlo soulaky (tuším sa to tak píše )
Mohla by som Vám tu písať ešte romány o Tom ako je tu úžasne ale s tým ako mesto pomaly utícha tak utícha pomaly aj môj organizmus a je pripravený na spánok . Ráno o 6 už vyrážame na letisko . 
Ak tento článok čítate tak isto ležím doma mŕtva vo svojej posteli kedže článok kvôli fotkám zverejním až zajtra. 
 • Share:

You Might Also Like

7 komentárov

 1. Nadherne fotkyy
  Milujem grecko a aj ked som tam bola len raz určite sa tam vratim ešte ☺

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Super članok :) a užasne fotky si spravila naozaj tam muselo byt super :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. krásný fotky!:)

  http://olivesny.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Skvely clanek a prekrasne fotky!:) Jelikoz jsem se v Recku narodila a nekolik let tam i zila, tak moc dobre vim co je to za krasu:) Vzdycky tam budu doma:)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Krásny článok jediné čo mi na ňom trošku vadí sú niektoré gramatické chyby , ale inak super ! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tá kamenná žaba je super :D

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)