Figs & Rouge - Natural balm

By Linda Taylor - 10:44:00
Hey guys!!  Today, is a beautiful day and I have spent it at home. I’ve been sunbathing  and lie by the poll all day long (very exhausting, haha) .
Now, I spend more times with books, because I’m going to have exams at school and I’m also  learning English language for the Aupair program. I have a good feeling from my English because I see a big change. Two months ago I couldn´t stand English, but now I read some english blogs, watch TV series in English and finnaly , I can translate my posts into english . Seriously, I’m thinking about making a video in English, but I am afraid of the reaction of people because my pronunciation and accent are rather bad. I am working to improve that and I hope that my first video in english, will be up  this summer. Okay, this is all about me and now I let´s move on to the point.Ahojte všetci! Dnes je krásny deň a ja som ho strávila celý doma. Celý deň som sa opaľovala a vyvaľovala sa pri bazéne (veľmi vyčerpávajúce, haha). Momentálne, strávim veľa času pri knihách pretože mám v škole skúškové a navyše sa učím angličtinu na Aupair program. Z mojej angličtiny mám konečne dobrý pocit a cítim riadnu zmenu. Dva mesiace dozadu som ju nemohla vystáť a teraz čítam anglické blogy, sledujem seriály v angličtine a konečne môžem povedať že aj posty si prekladám sama. Dnes som seriózne začala uvažovať o tom, že by som natočila video v angličtine ale mám strach z reakcií ľudí, nakoľko moja výslovnosť nie je dokonalá. Pracujem však na zlepšení a dúfam že moje prvé video v angličtine bude už toto leto. To je asi všetko o mne a teraz prejdime k pointe.
This post is going to be a revie-after a long time. Girls who read my blog ever since I started blogging know, that I prefer BIO cosmetics. At  the beginning of my blog I wrote more about natural cosmetics and today I will be writing about it too. I want to  introduce you my new natural lip balm.
I’ve known about this lip balm for a long time- I know it  from some blogs and eshops. But my first experience with them started two weeks ago and I want to share my opinion with you . I have a lip balm by Lips & Rouge (pomegranate). It is 100% natural lip balm with nourishing and moisturising effects .


Tento článok bude po dlhej dobe recenzia. Dievčatá, ktoré čítajú môj blog od začiatku, vedia že preferujem prírodnú kozmetiku. Na začiatku môjho blogu, som veľa písala o prírodnej kozmetike a dnes o nej budem písať znovu. Chcela by som Vám predstaviť môj nový balzám . 

Tento balzám poznám už dlho z rôznych blogov a eshopov. Moju prvú skúsenosť s ním som zažila iba pred dvomi týždnami a chcela by som sa o ňu s Vami podeliť. Ja vlastním balzám na pery od značky Figs & Rouge ( granátové jablko). Je to 100% prírodný balzám na pery s vyživujúcími a hydratačnými účinkami. 
So, let’s begin with some pros.

 First positive thing is the design . I love it! Describing isn´t my favortie thing to do  but you can see the design in the photo.
Second positive for me is scent. It smells naturally- no chemicals. The  scent is really tasty and I have to admit  that I’ve tasted it already (I don´t recommed it to you, the taste isn´t so great like scent , haha)

Another plus for me is exploitation. The balm can also be used on face and hands . I also use it for dry skin on my elbows. 
And as last plus is the most important thing and it is the moistrurising effects. I can say that the moisturising effect   is better than moisture that ordinary drug store products provide. I use it every evening before going to bed , and in the morning I have smooth lips and I don’t have to use any balm before my lipstick.


Okej, takže začnem s pozitívami.
Prvé pozitívum je obal. Milujem ho! Opisovanie nie je moja prednosť ale môžete na fotkách vidieť že obal je veľmi milý. 
Druhé plus pre mňa, je vôňa. Je z nej cítiť prírodu a nie samé chemikálie. Vôňa je naozaj chutná a musím sa priznať že som ju musela aj ochutnať. (Neodporúčam chuť až taká chutná ako aróma nie je , haha)
Ďalšie plus pre mňa je využitie. Balzám je vhodný aj na ruky a tvár. Ja ho používam na suchú pokožku na lakťoch. 
A posledné plus pre mňa a zároveň najdôležitejšie je hydratácia. Môžem povedať že hydratácia je oveľa lepšia ako u produktov v klasických drogériach, Používam ho každý večer pred spaním, a ráno mám jemné pery a nemusím pod rúž nanášať balzám. And now let’s move on to the point I think could be better. It is packaging and application. I must apply it with my fingers and it is not really hygienic.


I think that‘s all about his product and I can say that it is one of my current faves. When I ‚m talking about my favorites, I can tell you that I’m planning a  video about it ( summer favorites) .
I want to know your opinion about this product and your experience with natural cosmetics. I would be happy ,if you share that with me.

Thank you for reading ♥A teraz vec ktorá by na produkte mohla byť lepšia. Je to balenie a aplikácia. Musím si ho aplikovať vlastnými prstami čo nie je pre man veľmi hygienické.

Myslím si že to je všetko o produkte a môžem povedať že je jeden z mojich najobľúbenejších produktov za poslednú dobu. Ked už hovorím o obľúbených produktoch tak Vám rovno poviem že plánujem o tom točiť aj video ( Letný favoriti) . Rada by som počula Váš názor na tento produkt a na prírodnú kozmetiku. Bola by som rada ak by ste sa so mnou podelili o Vaše skúsenosti:)
Ďakujem ♥


 • Share:

You Might Also Like

18 komentárov

 1. môžem sa spýtať kde takú vecičku zoženiem? :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. http://www.figsandrouge.sk/produkty/kategorie/balzamy :)

   Odstrániť
 2. Ten balzám vypadá dobře :)
  Většinu balzámů co mám (přírodních) tak se také nanáší prstem takže u sebe nosím ještě lahvičku z dezinfekcí od Baley :D
  Snad se ti ta angličtina bude lepšit, držím palce :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som si to všimla že vačšinou tie prírodné sa nanášajú prstom . Možno kedže su prirodné neobsahujú niečo čím lepšie držia po kope alebo akoby som to povedala:) ... a dˇakujem

   Odstrániť
 3. Na akej vysokej skole + fakulte studujes?? :)) si spokojna s vyberom VŠ?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Spu - manažment rastlinnej výroby.... No môj výber to až tak nebol takže by som si vedela vybrať aj lepšie:)

   Odstrániť
 4. Michaela Hanáková9. júna 2014, 9:30

  Práve si ma na to navnadila !:) pozerám to na stránke a jedno vyzerá chutnejšie ako druhé už si iba vybrať :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Trošku ma odradila tá cena, ale prírodné produkty si vždy treba priplatiť takže uvažujem , priznám sa že ma najviac očaril asi ten obal :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Linduš krásne fotky! Držím palce na videá v angličtine a veľmi sa na ne teším !!
  Mimochodom môžeš pridávať viac recenzií rada ich čítam lepšie sa potom nakupuje ked viem do čoho dávam peniaze :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. balzam vyzera super!

  Inak pozyvam na statnicovu giveaway, ktoru najdes tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2014/05/statnicova-giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť
 8. nielen vyslovnost, ale ani gramatiku nemas dokonalu, podla mna priam dost zlu.naco pises clanky po anglicky ked ti to nejde? som native speaker takze viem posudit ci ti anglina ide alebo nie...a podla mna ti nejde. najprv sa zlepsi a potom pis po AJ.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Uplne s tebou suhlasim!

   Odstrániť
  2. Tie články mi kontroluje dievča ktoré v angličtine exceluje študuje ju a taktiež v nej píše blog kde jej nikto na ňu nenadáva

   Odstrániť
 9. Ahoj mohla by si mi prosim doporucit niaku knihu v anglictine ? Co si precitala aj ty ? :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Ahoj, čítam tvoje články už dlhšie a musím povedať že sú naozaj úžastné. :) :) Myslím že je super keď ti to aj niekto povie a posunie ťa to ďalej. Ale teraz mi nejde o to. Všimla som už trošku dávnejšie že si mala problémy s pleťou, neviem či sa ti to už upravilo alebo sa s tým naďalej trápiš ale ak by som mohla tak by som ti chcela poradiť. Tiež som z Nitry a mala som problémy s pleťou. Hovorím v minulom čase pretože už nemám. Kamarátka ktorej sa za 3 mesiace vyčistila pleť do hladka mi poradila lekárku na klokočine. Zavolala som tam, dohodla som si s ňou termín a povedala jej môj problém. Ona mi dala asi 4 krémy. 3 večer a jeden ráno. (suma do 30€). Zatial je to len mesiac odkedy som sa s ňou stretla a idem už na kontrolu a musím ti povedať že zmena pleti je veľmi viditeľná. Tak a iba ju som ti chcela poradiť. Samozrejme ak nemáš vôbec záujem tak komentár kľudne vymaž ak sa to dá. Zatiaľ ďakujem za prečítanie. :) :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj :) Jéééj dakujem si naozaj zlatá !:) Čo sa týka lekárky na klokočine bola som u nej prípravky mi krásne pomohli ale iba na neakú dobu teraz to mám opäť späť :(

   Odstrániť
  2. Ahooj, (ani si nevieš predstaviť ako si ma potešila že si odpísala) jemineeee to fáákt.. tak to je teda veľká škoda.. a až sa bojím ako to teda dopadne so mnou..:/ a ty si to uplne prestala používať či sa ti to vyliečilo a skončila si a zas sa ti to dalo do pôvodného stavu?...:( Lebo ja skutočne vidím zmenu o dosť veľkú..

   Odstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)