Sladké ľadové potešenie bez výčitiek

By Linda Taylor - 7:00:00Ahojte slečny! Blíži sa už polnoc a ja stále neviem zaspať, tak som sa pustila do písania článku(pridaný bude až počas dňa), pretože sa s Vami musím podeliť o dnešnú dobrotu na ktorej som si pomaškrtila. Je to domáci kiwi nanuk. Mamina pred nedávnom kúpila v ikei nádoby na prípravu nanukov a ja ako veľká fanúšička zmrzliny som neváhala ani chvíľku a ihneď som sa pustila do testovania. Kedže teraz na sebe makám, tak som na googli vyhľadávala zdravé recepty nanukov. Na moje prekvapenie som narazila na nanuk, ktorý do bodky spĺňal moje kritéria. Bol rýchli, ovocný a hlavne zdravý. V priebehu 5-tich minút som už lietala po kuchyni a tešila sa z prípravy. Celá príprava mi zabrala asi 10 minút. Ingrediencie:

4 kiwi
2 lyžice medu
čistá voda (ja som to dávala doslova od oka aby som to trošku zriedila)


Postup:

Všetky suroviny spolu rozmixujeme ponorným mixérom a nalejeme do foriem. Mne z toho vyšlo 5 kusov nanukov. Dáme zamraziť na 3 hodiny. 
Výsledok:

Po ochutnaní tohto nanuku mi prešiel mráz po chrbte a neverila som že niečo tak úžasné som si vytvorila sama doma. Bola to vynikajúca svieža , sladká chuť, ktorú občas prebila kyslá chuť  z kiwi. Proste niečo fantastické! Boli to moje prvé domáce nanuky (samozrejme po klasickej zamrazenej sirupovej vode ) 
A čo sa mi na tom páči najviac, je to, že ich môžem zjesť aj všetkých 5 a stále som pri tom zjedla iba 4 kiwi, dve lyžice medu a čistú vodu, haha :).


Takže, receptu dávam 10/10 a všetkým radím vyskúšať. Ak máte nejaké obľúbené recepty na domáce nanuky budem rada ak sa so mnou o ne podelíte!

 • Share:

You Might Also Like

4 komentárov

 1. Dobrý nápad :) vyzerá to naozaj chutne ♥ :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vyzerá to neskutočne chutne :) musím vyskúšať aj ja :)
  BeCreativeWithLadyB

  OdpovedaťOdstrániť
 3. stejné násady na nanuky som si dnes tiež kupila a idem skúšať! ozvem sa až to budem mať :) :3

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)